Ocieplenie ścian od wewnątrz może być realizowane na wiele sposobów. Najczęściej wykorzystuje się technologie bezpośrednio adaptowane z zewnętrznych systemów dociepleń, wykonywanych metodą lekką mokrą, aktualnie nazywane ETICS.

Inne metody polegają na wykonaniu ocieplenia od wewnątrz, np. technologia oparta o system tzw. metody lekkiej suchej oparty o ruszt, wypełniony materiałem termoizolacyjnym. Nowe technologie dociepleniowe dedykowane izolowaniu cieplnemu od wewnątrz pojawiają się praktycznie we wszystkich grupach materiałowych: wełnie mineralnej, poliuretanie, gazobetonie, sylikatach, płytach drewnopochodnych. Jedną z takich metodą ocieplenia od wewnątrz jest system oparty o wielowarstwowe specjalnie skonstruowane płyty wykonane z pianki rezolowej zespolonych z płytą gipsowo kartonową o bardzo dobrych parametrach izolacyjnych oraz, co jest bardzo istotne, o dużym oporze dyfuzyjnym.

Poniżej załączono dwa opracowania dotyczące ocieplenia ścian od wewnątrz. Zawarto w nich informacje na temat ocieplenia ścian od wewnątrz za pomocą płyt Kooltherm K17, a także zagadnienia ekonomiczne i techniczne stosowania pianek rezolowych do ocieplenia ścian od wewnątrz w systemie ETICS oraz dla ścian wentylowanych.

1. Ocieplenie ścian od wewnątrz płytą Kooltherm K17

2. Analiza ekonomiczna oraz techniczna ocieplenia ścian od wewnątrz